Вівторок, 13 листопада 2018

Час використовувати теплові насоси

Ви опалюєте приміщення газом?

Рахунки, що Ви отримуєте за спожитий газ вражають. Чи є альтернатива? Встановити твердопаливний котел, електрокотел? Чим опалювати? Вугіллям, дровами, пелетами? А може розмістити на даху сонячні батареї?

Коливання цін на паливо має швидкоплинний характер. Якщо ще вчора ціни на вугілля могли приваблювати, сьогодні вже ні. Дрова були дешеві, сьогодні ні. Чим дешевше опалювати, дровами чи газом, електроенергією, чи соломою. Відповіді немає. Одне можна сказати з впевненістю: ціни на енергоносії неминуче вирівняються в розрахунку за одну гігікалорію тепла. Виробники котлів намагаються збільшити ефективність використання конкретних енергоносіїв. При цьому йде боротьба за десяті та соті коефіцієнту корисної дії їх виробів. Ніякі революційні винаходи тут вже неможливі. Кондиційні газові котли сказали останнє слово в поліпшенні ККД.

Сонячні панелі в найближчій перспективі не зможуть використати роль основного джерела енергії для оселі або підприємства. Ну занадто забагато хмарних днів в нашій місцевості.

Відмінною альтернативою будь-якому опаленню є варіант електроопалення з використанням теплових насосів. Ще більшу економію забезпечує їх розумне використання.