Четвер, 18 серпня 2022

Ми відмовились від газу

Картинки по запросу конфорка

Газове опалення не є дешевим і вже ніколи таким не буде. І якщо були часи, коли опалення газом було найдешевшим варіантом, то зараз навіть електричне опалення коштує дешевше при використанні двох чи трьохзонних тарифів і теплових акумуляторів.

А Вам щє не набридли візити контролерів/рекетирів з облгазів. Кожної осені ці бандитсько-олігархічні контори здійснюють одне і теж. Шукають зачіпок в давно реалізованих і зданих в експлуатацію проектах. І хоча ніхто їм таких повноважень не надавав, а ревізія діючих проектів взагалі не передбачена, їх це не обходить. Як казала героїня одного з кінофільмів радянської доби: " а не будуть брати - відключемо газ". І дарма, що зачіпка не знаходиться, почнуть вимагати зовсім уж повну дурницю. Йдіть скаржитись куди хочете.

Найбільш розумний момент послати всі ці Дніпрогази подалі є саме зараз. Далі буде пізно. І ось чому.

Постановою Національної Комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №2494 від 30.09.2015 року передбачено встановлення за власний рахунок власниками комерційних вузлів обліку газу засобів дистанційної передачі даних 

В Постанові зазначено:

Власникам комерційних вузлів обліку природного газу (крім комерційних вузлів обліку, які використовуються в побуті) забезпечити облаштування засобами дистанційної передачі даних власні комерційні вузли обліку:

річний обсяг обліку природного газу яких перевищує 3 млн м-3 – протягом півроку з дня набрання чинності цією постановою;

річний обсяг обліку природного газу яких від 1 млн м-3 до 3 млн м-3 – протягом одного року з дня набрання чинності цією постановою;

річний обсяг обліку природного газу яких від 100 тис. м-3 до 1 млн м-3 – протягом одного року та шести місяців з дня набрання чинності цією постановою;

річний обсяг обліку природного газу яких від 10 тис. м-3 до 100 тис. м-3 – протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою;

річний обсяг обліку природного газу яких менше 10 тис. м-3 – протягом двох років та шести місяців з дня набрання чинності цією постановою.

Монополіст вирішив забезпечити собі комфортне життя за Ваш рахунок. Як це буде здійснюватись?

3. Організація та облаштування комерційних вузлів обліку засобами дистанційної передачі даних здійснюється у такому порядку:

отримання у Оператора ГРМ технічного завдання на проектування організації та облаштування засобів дистанційної передачі даних на комерційному вузлі обліку;

розробка на підставі технічного завдання Оператора ГРМ робочого проекту з організації та облаштування системи дистанційної передачі даних на комерційному вузлі обліку та його погодження Оператором ГРМ;

закупівля необхідного обладнання, монтаж засобів дистанційної передачі даних, налагодження каналів зв’язку і передачі даних та перевірка достовірності переданих (зчитаних) даних до Оператора ГРМ;

прийняття в експлуатацію засобів дистанційної передачі даних на комерційному вузлі обліку за участі Оператора ГРМ, що має підтверджуватися відповідним актом введення в експлуатацію.

Законодавець не роз'яснює що це таке, "технічне завдання". Але можете не сумніватись, монополіст прочитає це як "технічні умови". Той, хто хоч раз стикався в подібних питаннях з Дніпрогазом, добре розуміє які кола аду треба буде пройти і яку шалену купу грошей викласти. Технічне завдання - проектування - погодження проекту - придбання обладнання - монтаж - сдача в експлуатацію. І все заради того, щоб монополісту було зручніше вести облік тої суміші, що вони подають Вам по трубах замість газу.

Так чи не кращє покінчити з цим раз і назавжди?

Ми так і зробили. Яке полегшення !!!

 

Час використовувати теплові насоси

Ви опалюєте приміщення газом?

Рахунки, що Ви отримуєте за спожитий газ вражають. Чи є альтернатива? Встановити твердопаливний котел, електрокотел? Чим опалювати? Вугіллям, дровами, пелетами? А може розмістити на даху сонячні батареї?

Коливання цін на паливо має швидкоплинний характер. Якщо ще вчора ціни на вугілля могли приваблювати, сьогодні вже ні. Дрова були дешеві, сьогодні ні. Чим дешевше опалювати, дровами чи газом, електроенергією, чи соломою. Відповіді немає. Одне можна сказати з впевненістю: ціни на енергоносії неминуче вирівняються в розрахунку за одну гігікалорію тепла. Виробники котлів намагаються збільшити ефективність використання конкретних енергоносіїв. При цьому йде боротьба за десяті та соті коефіцієнту корисної дії їх виробів. Ніякі революційні винаходи тут вже неможливі. Кондиційні газові котли сказали останнє слово в поліпшенні ККД.

Сонячні панелі в найближчій перспективі не зможуть використати роль основного джерела енергії для оселі або підприємства. Ну занадто забагато хмарних днів в нашій місцевості.

Відмінною альтернативою будь-якому опаленню є варіант електроопалення з використанням теплових насосів. Ще більшу економію забезпечує їх розумне використання.

Чиста енергія

Доля нетрадиційних джерел енергії в загальному енергетичному балансі постійно зростає. Головні чинники - зростання екологічних проблем, викликаних процесами спалювання традиційних енергоносіїв, зменшення їх запасів та здороження.

Людство шукає нові шляхи отримання енергії. Це шляхи використання енергії сонця і вітру, розробка технології контрольованого ядерного синтезу, перехід на використання відновлювальних джерел енергії і таке інше.

В Україні діють також додаткові, невідомі для всього світу чинники - відсутність вільного ринку енергоносіїв , махровий монополізм, відсутність незалежної судової гілки влади. Монополізм в сфері використання природнього газу і електроенергії, тотальна корумпованість та правовий нігілізм, необгрунтовані неринкові ціни стимулюють користувачів до пошуку альтернатив.

І такі альтернативи є.

Так, якщо ще нещодавно строки окупності таких проектів зашкалювали і впровадження їх здійснювали виключно ентузіасти, у яких економічний фактор не знаходився на першому місті, то тепер альтернативні системи демонструють цілком привабливі економічні показники.

Розумним підходом є проведення періодичного аналізу ефективності використання енергоносіїв вдома, на підприємствах. Економія, підчас дуже значна - поряд. Її лише потрібно розгледіти, обрахувати.